ESZA Nonprofit Kft. akadálymentes web oldalaink
Keresés o.k.
Kezdőoldal Állásajánlatok Pályázó tájékoztató EPER NCA
ESZA Nonprofit Kft. ESZA Nonprofit Kft. kezdőoldal Uniós programok Hazai programok ESZA Nonprofit Kft. kezdőoldal Uniós programok Hazai programok

CEB

Az ÚMFT Társadalmi Megújulás Operatív Program 5. és 6. prioritások hazai önrészének finanszírozását az Európa Tanács Fejlesztési Bank (Council of Europe Development Bank, CEB) támogatja.

Uniós programok

Pályázatok >> HEFOP/2004/4.1.1

Térségi Integrált Szakképző Központok létrehozása és infrastrukturális feltételeinek javítása
címmel és HEFOP/2004/4.1.1 hivatkozási számmal

A Térségi Integrált Szakképzo Központok (TISZK-ek) létrehozása a 2004-2006-os Nemzeti Fejlesztési Terv Humáneroforrás-fejlesztési Operatív Programja (HEFOP) keretében, pályázat kiírásával indult 2004. márciusában: az érintett minisztériumok szakmai támogatásával és a szakmai, lebonyolító közreműködo szervezetek bevonásával a HEFOP Irányító Hatósága pályázatot hirdetett „Térségi Integrált Szakképzo Központok létrehozása és infrastrukturális feltételeinek javítása” címmel.

A pályázati kiírás szerint Térségi Integrált Szakképzo Központok létrehozására a HEFOP 3.2.2 pályázat keretében csak a Térségi Integrált Szakképzo Központok infrastrukturális feltételeinek javítására kiírt HEFOP 4.1.1 jelű pályázattal együtt lehetett pályázatot benyújtani.

A program megvalósítására tehát a két pályázati kiírás keretében lehetett csak pályázni, a HEFOP 3.2.2 kiírás (melynek teljes támogatási összege 5,5 milliárd Ft volt) a TISZK-ek létrehozását, míg a HEFOP 4.1.1 kiírás (ennek támogatási összege 11,4 milliárd Ft volt) az infrastruktúra fejlesztését célozta meg. Egy nyertes projekt így átlagosan mintegy 1,1 milliárd forintos támogatással számolhatott.

Mindkét pályázat esetén a támogatás odaítélésének feltétele volt, hogy a projekttevékenységeknek a térségi igényeken, szükségleteken és lehetoségeken kellett alapulniuk. Támogatást tehát kizárólag a mindkét komponensre pályázók nyertesei kaphattak.

A pályázat konkrét célja volt – többek között – a Térségi Integrált Szakképzo Központok infrastrukturális fejlesztése, a gyakorlatorientált és moduláris képzéshez szükséges megfelelo fizikai környezet kialakítása, csúcstechnológia alkalmazásával a központi gyakorlati képzohelyen.

Az összesen így mintegy 17 milliárd forint uniós és hazai támogatásból 16 nyertes pályázó részesülhetett. A szerzodéseket 2005. decemberében kezdték el megkötni, de több nyertes pályázó már ezt megelozoen elindította projektjét.

A jelenleg is futó programok megvalósítását, szakmai felügyeletét 2007. januárjától az ESZA Kht., mint szakmai közreműködo szervezet vette át az OKM Támogatáskezelo Igazgatóságától.

Pályázati dokumentáció »

A támogatott pályázatok listája »

A szakképzés szolgálatában – bovebben a Térségi Integrált Szakképzési Központokról »`

A támogatásban részesülo projektek bemutatkozó anyagai (készült: 2007. május 25.)»`

A HEFOP/2004/3.2.2 pályázat oldala »

Gyakran ismétlődő kérdések (megvalósításhoz kapcsolódó) »
      (0 db kérdés-válasz, legfrissebb: )

A pályázat meghirdetése:
A pályázatok beadási határideje:
A pályázatok benyújtásának helye:

A pályázattal kapcsolatban feltett kérdéseket és a válaszokat Gyakran ismétlődő kérdések rovatunkban találják!